Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #14503, Kolik mi zůstane v exekuci?

Kolik mi zůstane v exekuci?, Exekuce a insolvence

A

Dobry den, jsem na rodicaku a dostavam 14 000 Kc. Chci se zeptat, dnes mi prisel dopis, ze se mi budou strhavat na exekuce 14 000 Kc. Vubec o nicem nevim. Chci se zeptat, kolik mi muzou strhavat s jednou vyzivovaci povinosti a zda mi zbytek normalne poslou nebo to dostane cele exekutor?

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

s příjmem 14 000 Kč a jednou vyživovanou osobou (1 dítě, bez manžela) Vám bude u přednostních pohledávek zůstávat 11 666 Kč (u nepřednostních 12 833 Kč). Nemohou Vám strhnout celý příjem. 

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kdy využít půjčku pro OSVČ, jaké jsou její podmínky a kdy raději zůstat u spotřebitelského úvěru?

Kdy využít půjčku pro OSVČ, jaké jsou její podmínky a kdy raději zůstat u spotřebitelského úvěru?

17.6.2021, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

Půjčky pro OSVČ jsou speciální kategorií půjček spadající do tzv. úvěrů podnikatelských. Ty nejsou nijak propojeny s podmínkami a zákonnou úpravou spotřebitelských úvěrů, v podstatě s nimi nemají nic společného – snad jen to, že jde o půjčku peněz. 

Na důchod si spoří téměř každý 2. Čech. Vydělávají ale jen ti odvážnější

Na důchod si spoří téměř každý 2. Čech. Vydělávají ale jen ti odvážnější

16.6.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Zhruba 4,5 milionu. Tolik lidí si na konci prvního čtvrtletí střádalo na důchod prostřednictvím doplňkového penzijního spoření a penzijního připojištění. Těšit se přitom mohli i ze zhodnocení přes 7 %. Stačilo jen využít správnou strategii.

Lidé splácejí hůř než před pandemií. Poskytovatelé jsou přesto v klidu

Lidé splácejí hůř než před pandemií. Poskytovatelé jsou přesto v klidu

14.6.2021, Půjčka, Autor: Jan Budín

Následky koronavirové pandemie se projevují, nesplácených úvěrů přibývá. Přesně to vyplývá z údajů České národní banky. Podle jejích dat měli na konci prvního čtvrtletí lidé problémy se splácením u 5,5 % spotřebitelských úvěrů. O rok dřív to přitom bylo jen u zhruba 4 % půjček.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

SL

#14575, Mohu přestat ručit za půjčku?, Půjčka, 16.6.2021

Dobrý večer, prosím vás, moje sestra ručí svému bývalému manželovi za půjčku. Jak může ukončit smlouvu jako ručitelka?

Dobrý den, toto by bylo možné je za souhlasu banky, která se ztrátou ručitele velmi pravděpodobně souhlasit nebude (nezměnila-li se výrazně bonita dlužníka).

JK

#14574, Chybné číslo účtu, Platba, 16.6.2021

Dobrý den, omylem jsem zaslal 558 Kč na chybný účet. Je možno platbu dohledat s v.s.1588068 a vrátit na můj účet odkud byla platba zaslána?

Dobrý den, toto bohužel možné není. Banky nemohou nikomu brát peníze z účtu ani platby jinak stornovat. Informujte svou banku, která následně vyzve majitele chybně zadaného účtu k navrácení peněz. Pokud on peníze dobrovolně nevrátí, bude třeba dotyčného případně žalovat pro bezdůvodné obohacení se.

MZ

#14573, Insolvence a blokace účtu, Exekuce a insolvence, 16.6.2021

Dobrý den, byla mi schválena insolvence, řádně jsem splácel až to určité doby. Cca třičtvrtě roku jsem neplatil, po té jsem začal zase pracovat a platil částku něco přes 2 000 Kč, ale bohužel tato částka byla na splátku málo a byl na mě prohlášen nepatrný konkurs. Teď ale nevím co bude, nemám žádný majetek k prodeji. Ale to nejdůležitější je, že mi byl zablokován účet, na který mi chodí výplata. A já se nedostanu k žádné částce. Co můžu udělat proto, aby mi byl účet odblokován? Za něco jídlo platit musím ne? Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den, protože jste neplnil podmínky oddlužení (nesplácel jste), pravděpodobně Vám byl osobní bankrot ukončen. Od července bude možné požádat o statut chráněného účtu pro váš zablokovaný běžný účet. Při blokaci účtu můžete banku požádat o výplatu nezabavitelného minima (máte-li na účtu dostatek peněz) pro překlenutí nejhoršího období.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 14 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR