Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #14617, Jsem v exekuci a chci auto napsat na rodinu

Jsem v exekuci a chci auto napsat na rodinu, Exekuce a insolvence

Dobry den, mam dotaz ohledne koupi vozidla. Mam exekucni srazky ze mzdy a behem 2 mesicu chci pozadat o osobni bankrot. Nyni planuji koupit vozidlo a chci se zeptat, zdali muzu byt provozovatelem vozidla. Majitel by byl rodinny prislusnik. Nemuze v tomto pripade exekutor auto zabavit? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

koupě auta v situaci "jsem předlužen, mám exekuce, jdu do osobního bankrotu" není nejlepší nápad. Formálně je vlastníkem vozidla jeho majitel (nikoliv provozovatel), ale pokud by se na tento účelový přepis přišlo, auto by Vám mohlo být obstaveno.