Nikdy nikomu nedělat ručitele, Exekuce a insolvence

chci jse zeptat. chci delat priteli rucitele, ale nevim jestli mohu delat, kdyz mam spatnou bonitu. chodi mi kazdy mesic na jeho ucet moje vyplata. mam moznost nebo ne . dekuji.

Dobrý den,

důrazně Vám doporučuji:

1) nechat si zasílat výplatu na svůj účet (bezplatné vedení účtu nabízí třeba Equa Bank, Fio Banka, atd. - takže Vás to nestojí ani korunu)

2) nikdy nikomu ručitele nedělat (ani Vašemu příteli, ani rodině, ani nikomu jinému) - je to rychlá cesta do pekel - pokud si nechcete nechat zničit celý svůj život, ručitele nikdy nikomu za žádných okolností nedělejte!

Ručitelem může být do určité výše úvěru kdokoliv, i jedinec se špatnou bonitou - exekuci lze doživotně uvalit i na jeho sociální dávky a důchod.