Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #13653, Nedaří se mi splácet, chci prominout půjčky

Nedaří se mi splácet, chci prominout půjčky, Půjčka

MF

Dobrý den, když jsem si brala úvěrovou kartu, byla banka Hello bank ještě nebankovní Cetelem. Měla jsem měsíční příjem 21 000 Kč. Pobírám částečný invalidní důchod a úrazovou rentu. V roce 2019 jsem ale bohužel byla na půl roku vyřazena z evidence ÚP a přišla jsem o úrazovou rentu, zbyl mi pouze invalidní důchod 6 900 Kč měsíčně. A jsem samoživitelka. Z toho mjsem usela platit nájem 4 500 Kč, u své banky jsem měla měsíční splátku 5 400 Kč. Hello bank splátku 3 600 Kč. Bohužel jsem poplatila nájem, moje banka mi automaticky strhává z účtu splátku, a byla jsem v mínus 3 000 Kč, nezůstalo mi ani na chleba. Dcera mě musela živit a Hello bank jsem opravdu neměla z čeho platit. Hello bank mi tudíž zesplatnila úvěrovou kartu, soud to uznal a rozhodl, že jim to musím zaplatit celé. Neměla jsem. Potom se mi stalo to, že sedmý měsíc mi měli vrátit úrazovou rentu, ale jejich výpočet už byl jiný a dostala jsem a dostávám o 7 500 Kč méně. Celkem 16 000 Kč.Tak mi Hello bank na to napsala, že mám platit 2 500 Kč. Zapomínám na platbu elektřiny, měsíčně 900 Kč a úvěr u stavební 600 Kč. Tak to co mi zbylo, dokázal by z toho zbytku někdo žít? Byla jsem tak dlouho o vodě a chlebu s máslem. Hello bank mi dala exekuci. Z dluhu 69 000 Kč je nyní 137 000 Kč. Žádala jsem o zastavení exekuce na to konto to Hello bank dal řešit soudu a ten to zamítl. Takže co mám dělat? Mám šanci na ministerstvu spravedlnosti?

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

každá svéprávná osoba plně odpovídá za své závazky a musí vrátit půjčené peníze. Nemůžete chtít dluhy prominout jen proto, že jste matka samoživitelka, částečný invalida nebo že Vás Úřad práce vyřadil z evidence. Půjčku jste neplatila, úvěr byl zasplatněn a banka po Vás dluh vymáhá exekučně. To je naprosto v pořádku, není na tom nic závadného. Proto soud Vaší žádosti o zastavení exekuce nemohl vyhovět. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

13.9.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Hotovo, Uniqa pojišťovna už je pátým největším pojistitelem na českém trhu. Rozhodlo o tom spojení s Axa pojišťovnou a Axa životní pojišťovnou. Uniqa díky tomu převzala 800 000 jejich klientů. A svůj tržní podíl navýšila na skoro 8 %.

Podnikatelský účet – co vám může přinést, a kdy se bez něj naopak obejdete jako OSVČ i jako firma?

Podnikatelský účet – co vám může přinést, a kdy se bez něj naopak obejdete jako OSVČ i jako firma?

11.9.2021, Běžný účet, Autor: Lenka Rutteová

Stali jste se OSVČ a přemýšlíte, zda budete muset mít podnikatelský účet? Možná si říkáte, že si jej založíte dobrovolně, protože by mohl nabídnout něco zajímavého. Ale co? Případně máte novou firmu a nejste si jistí, kdy přesně musí s.r.o. podnikatelský účet mít a kdy jej legislativa nevyžaduje. V našem článku najdete všechny informace, které ohledně podnikatelských účtů pro začátek potřebujete.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

T

#15359, Zdražení povinného ručení, Pojištění, 17.9.2021

Dobrý den, pojišťovna mi oznámila, že navyšuje mé pojištění vozidla (povinné ručení a havarijní pojištění), protože jsem rizikový a čerpám asistenci (potíže se startováním staršího vozidla v zimě). Nemám škodní událost, bonus/malus a tento postup jsem nenašel ani ve smluvních podmínkách. Dotazoval jsem toto při možném uzavření smlouvy na více místech a všude mi lidově řečeno řekli, že je to nesmysl. Existuje taková varianta? Děkuji

Dobrý den, z důvodu všeobecné inflace a růstu výše škod dochází ke zdražování povinného ručení i havarijního pojištění. Zdražení se tak letos nevyhnou ani klienti s bezeškodním průběhem. Výši pojistného stanovuje pojišťovna každý rok na základě aktuálních okolností a svého uvážení. Pokud s novou výší pojistného nesouhlasíte, můžete se poohlédnout u konkurence. Poptávku můžete zadat online v sekci povinné ručení.

J

#15358, Zahraniční platba, Platba, 17.9.2021

Dobrý den, je možné nějak vložit peníze do německého bankomatu a poslat je na CZ účet protistrany, když má posílající osoba taky CZ banku bez toho aniž by musel zadat IBAN? Zkráceně: převod peněz z CZ účtu posílajícího na CZ účet protistrany Vklad peněz na daný CZ účet provedený v bankomatu v Německu Děkuji

Dobrý den, německým vkladovým bankomatem lze uložit peníze na německý účet. Z německého účtu je možné dále peníze poslat na český účet (je potřeba znát IBAN příjemce). Přímé zaslání peněz (z německého vkladomatu na český účet) možné není. 

J

#15357, Peníze ze zahraničí, Podvod, 17.9.2021

Dobrý den mám dotaz, pověřila jsem určitou osobu která má českou banku, ale žije v Německu, aby zaslala xxx částku na potřebný CZ účet. Peníze měly být údajně vloženy někde přes bankomat v Německu a zaslány na účet protistrany, výpis ukazuje že transakce proběhla, ale protistraně nic nepřišlo. Jelikož jsem nevěděla že bude peníze posílat přes německý bankomat, ale myslela jsem že je pošle ze své české banky, neřešila jsem IBAN. Osoba tvrdí že peníze odeslala, dokážete mi odpovědět kde by teď mohly být? Má je banka kvůli nezadanému IBAN (zadal klasické číslo účtu), nebo by peníze v tomto případě zůstaly na českém účtu dané osoby? Moc děkuji za odpověď

Dobrý den, a nejedná se o podvod? Pokud Vás kontaktoval neznámý cizinec, vytáhl z Vás pod smyšlenou historkou peníze (blízká osoba v nesnázích, seznámení, dědictví, výhra v loterii, nákup bazarového zboží - verzí je mnoho) s tím, že se Vám vrátí, pak se jedná o klasický podvod a o své peníze jste definitivně přišla. Mezinárodní platbu nelze zadat bez znalosti IBAN (je zcela nesmyslné, aby peníze skončily někde na půl cesty, měla je např. banka a nevěděla, komu je připsat). Všechny předkládané výpisy podvodníkem jsou zfalšované. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR