Exekuční příkaz v době probíhajícího insolvence - má exekuční kancelář právo jednat?

Dobrý den, v březnu mi bylo doručeno Usnesení o ukončení mé insolvence po 5 letech. Soud uznal splnění oddlužení (32%), avšak neosvobodil mne z placení pohledávek. V posledním roce jsem přišla o zaměstnání a onemocněla, a tudíž mé měsíční splátky byly poté nepravidelné a nižší. Vyčíslený rozdíl však jsem připravena nyní uhradit, a proto jsem v zákonné lhůtě podala odvolání. Paní soudkyně svolala na 15.5. jednání. A tudíž tedy právně má insolvence nebyla dosud ukončena a přesto dnes byl mému zaměstnavateli doručen exekuční příkaz od jednoho z mých věřitelů! Prosím - má na toto jednání exekuční kancelář právo? Vždyt Usnesení nenabylo právní moci, a je nařízeno soudní jednání. Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

pokud nebyly dluhy prominuty, lze je exekučně vymáhat. V době probíhající insolvence je však vykonavatelnost exekucí pozastavena. Exekutor Vám tak nyní např. může blokovat účet, ale nemůže Vám z něj strhnout peníze.