Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6159, Kolik je mé nezabavitelné minimum?

Kolik je mé nezabavitelné minimum?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jak je to s exekucí na plat, když dluh každý měsíc splácím dohodnutou částkou? Může mi exekutor začít strhávat i z platu, když teď nastoupím do práce? Momentálně jsem byla pouze jako brigádník a měla jsem nárok na příspěvek na bydlení i příspěvek na živobytí, takže mi exekutor neměl odkud strhávat. Mám proto teď obavy, že když nastoupím do zaměstnání a exekutor to zjistí, že mi bude i přes dohodnuté splátky strhávat z platu. Pokud ano, můžete mi prosím napsat, kolik by mi mohl strhávat z platu cca 15 000? Mám 2 děti (7 a 11 let) a nájem platím 9 000 Kč. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nejedná-li se o přednostní pohledávky (např. dluh na sociálním, zdravotním, daních, atd.), pak při platu 15 000 Kč a dvou dětech činí nezabavitelné minimum přes 13 000 Kč. Více než necelé 2 000 Kč Vám exekutor strhávat nemůže.