Jak získat odpovědi od Komerční banky ohledně problémů s půjčkou a exekucí?

dobrý den V roce 2004 jsem si pujčil u Komereční banky, nějaké peníze, asi za rok jsem přišel o práci přišel jsem na pobočku kde jsem si pujčoval že potřebuju odklad, paní jako že ano. Ale nedostal jsem od toho žádný doklad, a za dva měsíce mi přišla upomínka a už to jelo, soud atd... tak jsem se domluvil na splátkach doplatil jsem přesně podle smlouvy, do nula mám od toho papír, minulej rok v srpnu mi přišla exekuce na plat a za 14 dní mi pak přišel papír že dlužím Komerečce 22 000Kč, ale exekutor chce 147000 Kč, byl jsem v komerečce se ptát co se jako stalo už třikrát ale nikdo se semnou neche bavit, ani když volal uředník na jejich právní poradnu (nebo nějak tak to nazval seděl jsem u toho), nikdo mi neche říct co se vlastně stalo, dal jsem to právníkoj zaplatil jsem hromadu peněz, a nic nezjistil protože mu nikdo nechce nic říct. Chci se zeptat na koho se mám obrátit. Mužete mi prosím poslat odpověd na email děkuji Pavel

Dobrý den,

pakliže jste vše řádně doplatil a navíc od toho máte potvrzení (i kdyby potvrzení nebylo, šlo by to dohledat dle záznamu odchozích plateb), jedná se o pochybení na straně KB a nic byste platit neměl - doporučuji se obrátit na ombudsmana Komerční banky a souběžné s tím podat soudu bezodkladně návrh na zastavení exekuce - na toto si vezměte raději dobrého právníka (jehož náklady Vám následně musí po prohraném sporu uhradit protistrana - kdo prohraje soud, platí veškeré náklady obou stran).

Dávat právníkovi peníze na to, aby něco zjistil, je zbytečné - nemůže zjistit více než Vy osobně (nemá žádnou lepší pravomoc). Za smluvenou částku po něm chtějte konkrétní úkon - podat k soudu návrh na zastavení exekuce, podat odpor, atd. - s tímto by Vám měl poradit on, co v této fázi exekuce. přesně konat.