Jak funguje insolvence a kolik nám bude zůstat k žití při vstupu do ní?

Dobrý den, chtěl bych vstoupit do insolvence spolu s manželkou. Máme u různých exekutorů vedené exekuce v celkově ve výši cca 120 000 Kč. Máme 4 děti, vydělávám jen já a to 23 500 Kč včetně bonusu na děti. Jde nám o to, kolik by nám správce nechával měsíčně k žití a kolik bych splácel? Jsme v pasti, exekuce jsou za prkotiny, většinou částky nepřevyšují 2 000 Kč, jenže exekutor si každou exekuci navýšil až na 19 000 Kč i víc jde o naše lajdáctví. Děkuji moc

Dobrý den,

problém je v tom, že ono "lajdáctví" zaměstnává poměrně dost lidí. Když odmítáte platit své dluhy, rozbíhá se složitý proces vymáhání, na kterém participují věřitelé, soudy a exekutoři. Je jedno, zda se vymáhá 2 000 Kč nebo 20 000 Kč, proces je pro všechny podobně náročný.

Bude Vám zůstávat 17 477 Kč (pravděpodobně méně než v exekuci), ale zase máte šanci na nový začátek. Za sepsání návrhu na oddlužení zaplatíte 7 260 Kč a dále budete platit insolvenčnímu správci každý měsíc 1 089 Kč za jeho služby (bude zahrnuto již ve srážkách). Dluh 120 000 Kč tak doplatíte cca za 2 roky.