Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11222, Můžu si k přítelkyni v exekuci posílat výplatu?

Můžu si k přítelkyni v exekuci posílat výplatu?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, přítelkyně má insolvenci a má založený účet, kam jí chodí nezabavitelné minimum ze mzdy. Já mám exekuci a chtěla bych si nechat posílat mzdu na její účet. Hrozí, že by mou mzdu mohli vzít k jejímu placení insolvence?

Dobrý den,

nechat si posílat výplatu na běžný účet dlužníka v insolvenci není dobrý nápad. Mohla byste tím ublížit sobě i přítelkyni, neboť ins. správce by mohl tyto peníze omylem považovat za mimořádný příjem dlužníka, který by použil na umoření dluhů (a navíc by dlužníka v insolvenci čekalo vysvětlování, proč nenahlásil tento mimořádný příjem). Váš exekutor by taktéž mohl zablokovat vaší přítelkyni účet. Nedoporučuji.