Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #4056, Úspěšně ukončené oddlužení

Úspěšně ukončené oddlužení, Exekuce a insolvence

Dobrý den, v říjnu 2017 mi skončila insolvence a po měsíci mi soud poslal i rozsudek o osvobození zbývajících pohledávek. Teď čekám na nabytí právní moci. Bohužel jsem zjistil, že jeden exekutor si počkal, až skončí insolvence a okamžitě mi zablokoval účet (je to pohledávka před vyhlášením insolvence). Když jsem mu volal, tak mi bylo sděleno, že počká na nabytí právní moci, a pak že musí kontaktovat věřitele a když s tím bude souhlasit, tak to ukončí. Chtěl bych se zeptat, jestli na to má právo, mi blokovat účet, když se na to vztahuje rozsudek o odpuštění pohledávek, popřípadě jak se mohu bránit. Děkuji

Dobrý den,

insolvence pouze pozastavuje vykonavatelnost exekucí, tedy až do momentu nabytí plné moci rozsudku o osvobození všech pohledávek Vám exekutor může nadále blokovat účty (ale nemůže Vám z nich strhnout ani korunu). Upřímně mi tento krok pana exekutora nedává příliš smysl, neboť během blokace účtu (která skončí v řádu příštích týdnů) Vám stejně nemůže žádné peníze strhnout. Váš věřitel tuto situaci nemůže nikterak ovlivnit, ani kdyby se zastavením exekuce nesouhlasil (soud by stejně exekuci definitivně zastavil).