Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #10010, Je lepší exekuce nebo insolvence?

Co dělat, když jsem OSVČ a mám exekuce na bankovních účtech?

Dobrý den, jsem OSVČ a dostal jsem do situace, kdy mám několik exekuci na několika bankovních účtech. Někdo mi radí, že mám jít do insolvence, někdo zas že exekuce je lepší. Nemám na zaplacení sociálních aani zdravotních odvodů, které si musím platit, nájem se mi také sám nezaplatí a jinačí výdaje - o tom ani nemluvím. Zjistil jsem to před pár dny, když jsem chtěl vybrat peníze. Momentálně mám 5 exekučních řízení, ale to nebude vše. Ještě jsem nekontaktoval exekutory, nevím zda mi vyjdou vstříc, jelikož exekuční řízení je vcelku nejasné. Ten systém je vcelku padlý na hlavu. Jak mám tedy postupovat, abych nemusel ztratit své podnikání, ale také abych měl výdaje zaplacené? Děkuji

Dobrý den,

neznám přesná čísla vašeho podnikání (jaké máte příjmy, výdaje, marži, zisk, dluhy, atd.) ani vaše osobní reálie (kolik platíte nájem, jestli máte úspory, rodinu, atd.), tedy za Vás nemohu kvalifikovaně rozhodnout, zdali je lepší jít do insolvence či setrvat v exekucích. Ale obecně platí:

1) insolvence neznamená automaticky konec podnikání - podnikat lze i v osobních bankrotu

2) jsou-li vaše dluhy neřešitelné a nesplatitelné, pak je insolvence šancí na nový začátek s čistým štítem