Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #10904, Exekuce a předplacená karta

Exekuce a předplacená karta, Exekuce a insolvence

Š

Dobrý den, mám exekuci. Abych nepřišla o své minimum, mám účet přes třetí osobu, ale ráda bych měla peníze na svém účtu. Mohu využít předplacenou kartu? U jaké banky? A jakým způsobem se k financím dostanu? Děkuji za odpověď.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

předplacená karta Váš problém neřeší, protože:

 • u většiny předplacených karet je dnes povinnost identifikovat majitele karty (pryč jsou doby, kdy se jednalo o zcela anonymní záležitost)
 • příchozí platby se připisují majitelům předplacených karet dle vyplněného variabilního symbolu (vydavatelé předplacených karet mají totiž pouze jeden společný účet pro všechny zákazníky) - ten Vám pravděpodobně nebude ochoten vyplňovat váš zdroj příjmů (např. zaměstnavatel při zasílání výplaty, Úřad práce pří výplatě dávek, atd.). 
 • Petr JermářBanky.cz

  Máte jiný dotaz? Ptejte se

  Články ZE SVĚTA FINANCÍ

  Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

  Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

  21.10.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

  50 000 korun a až tři měsíce bez úroků. Air Bank letos spustila akci, kterou chce propagovat zřízení kontokorentu. Výhodné podmínky získá každý, kdo ho využije do konce roku.

  Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

  Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

  19.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

  Téměř na 2 %. Tak hluboko spadla v posledních měsících nabídková sazba u hypoték s LTV do 70 %. V září byla pouze 2,04 % a dá se čekat, že v říjnu ještě klesne. Otázkou je, na jak dlouho. Proti dalšímu poklesu stojí konec odkladu splátek u spotřebitelských a hypotečních úvěrů a hrozba horší splátkové morálky.

  Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

  Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

  19.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

  Vyplacení partnera z hypotéky nebo například vyplacení sourozenců u nemovitosti, kterou jste zdědili nebo dostali od rodičů. I s tím vám pomůže půjčka na bydlení. Jak? Možností je několik. Záleží jen na tom, jakou situaci řešíte.

  Čtěte více
  Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

  Poradna banky.cz - ptáte se

  Z

  #11532, Zneužití kopie OP, Podvod, 20.10.2020

  Dobrý den, je možné zneužití mé občanky, pokud má dotyčný jen fotku přední strany? Moc děkuji za odpověď.

  Dobrý den, foto přední strany OP nestačí ke sjednání půjčky online (zde jde třeba kopie OP z obou stran a navíc přední strana dalšího dokladu totožnosti). 

  KK

  #11531, Insolvence, exekuce a deponování srážek, Exekuce a insolvence, 20.10.2020

  Pokračování dotazu č. 11 530: Dobrý den, takže pokud to dobře chápu, teď když už mám tedy povoleno oddlužení, je možné, že mi nebude žádná částka deponována, jestliže se exekutor nedomluví se zaměstnavatelem jak mi má deponovat mzdu? Děkuji pěkně.

  Dobrý den, ano - resp. nejde o domluvu, exekutorovi stačí pouze dát vašemu zaměstnavateli příkaz "deponujte u dlužníka srážky ze mzdy až do momentu plného schválení či neschválení insolvence".

  KK

  #11530, Exekuce a insolvence, Exekuce a insolvence, 20.10.2020

  Dobrý den, mám 2 exekuce, jednu přednostní a druhou nepřednostní. Podala jsem návrh na oddlužení, avšak těsně před tím než mi přišly peníze z rodičovského příspěvku. Tzv. 6.10. mě dali na vývěsku a 8.10. jsem dostala peníze. Tudíž předpokládám, že peníze mi nebyly deponovány ale ještě strženy na exekuci. Chtěla bych se zeptat na to, jak teď bude deponována má mzda, jestliže mi už na přednostní exekuci zbývá doplatit jen 1 000 Kč a měla bych za normálních okolností splácet za nepřednostní pohledávku. Kolik mi tedy bude strženo? Děkuji pěkně.

  Dobrý den, deponování části příjmu (z výplaty či rodičovské) není při vstupu do insolvence automatické, exekutor o to musí požádat (ne vždy se tak děje, neboť v případě schválení insolvence jdou deponované peníze ins. správci, nikoliv exekutorovi). Další postup tedy bude záležet na rozhodnutí exekutora.

  Prohlédnout další dotazy
  Celkem více než 11 500 přehledně členěných dotazů


  Banky v ČR