Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #12994, Manžel podepsal směnku mým jménem

Manžel podepsal směnku mým jménem, Osobní a rodinné finance

Dobry den, muj exmanzel me kdysi podepsal jako avalanta na smenku, ta byla splatna 09/20. Nyni byl podan platebni rozkaz na uhrazeni. Banka je ochotna se domluvit na uznani dluhu a splaceni, kde ale opet musi byt i muj podpis (nyni by byl jiz mou rukou). Jde mi o to, zda kdyz podepisi uznani dluhu, budu zapsana v registru dluzniku? Jako rucitel ci proste jen jako dluznik? Ci mam zvolit moznost napadnuti, ze ten podpis na smence neni muj a tim ho vlastne obvinit? Jsme rozvedeni, ale mame spolu deti. Dekuji za Vasi brzkou odpoved.

Dobrý den,

máte 2 možnosti:

  • pokud s dluhem souhlasíte, odpor nepodávejte a dluh uhraďte (jinak budete velmi brzy čelit exekuci)
  • pokud s dluhem nesouhlasíte (protože např. podpis na směnce není váš), podejte proti platebnímu rozkazu odpor

  • REKLAMA