Jak se bránit proti dvojímu placení dluhu po exekuci?

Nejlevnější půjčka od Zonky
28.11.2019 Půjčka

Dobrý den, prosím o radu . V roce 2003 jsem si vzala půjčku u společnosti Profireal, nebyla splácena a proběhla exekuce, která byla splacena 3.5. 2014. Nyní jsem zjistila, že v registru SOLUS figuruji jako dlužník u stejné společnosti. Když jsem se obrátila s dotazem, jak je to možné, bylo mi společností dnes již Poficredit sděleno, že jsem podepsala Uznání dluhu a že tedy i když proběhla exekuce, požadují částku podepsanou v Dohodě o uznání dluhu. Jak se bránit? Dluh byl zaplacen exekucí a jsem nucena splatit to ještě jednou. Děkuji

Dobrý den,

přijde na to, jak velká část dluhu byla exekučně vymáhána (kolik jste v rámci exekuce splatila). Příklad: Pokud jste např. dlužila 100 000 Kč a podepsala uznání dluhu na 100 000 Kč, ale v exekuci bylo vymáháno pouze 50 000 Kč, pak stále dlužíte zbylých 50 000 Kč. Mnoho nebankovních společností je velmi nesolventních a mimo RPSN v řádu tisíců procent zkouší na klienty i různé právní kličky. Cílem části nebankovních poskytovatelů úvěrů není řádné splácení úvěru dlužníkem, ale naopak snaha držet dlužníka v koloběhu dluhů co nejdéle. Proto nebankovní půjčky důrazně nedoporučuji!

U takto starého dluhu je možné, že již byl promlčen (všeobecná promlčecí lhůta činí 3 roky, s uznáním dluhu 10 let). Možná by se vyplatilo vyhledat odbornou právní pomoc a případně se bránit soudní cestou.