Jaké jsou nejlepší banky pro termínovaný vklad bez možnosti vypovězení?

Investice se zhodnocením až 12%

Dobrý den, potřebovala bych uložit na termínovaný vklad peníze na 1 rok. Existuje nějaký produkt fix, který nelze , ani pod sankcí vypovědět ? Dle úroku a relat.bezpečnosti jsem si vytipovala J+T Bank a Fio banku. Co doporučujete ? Děkuji za odpověď. J.Gerová

Dobrý den,

FIO Banka má dobrý běžný účet a hypotéku, ale pro spoření příliš konkurenceschopné produkty nenabízí - 0,75% na 1 rok je málo. JT Bank a jejich Clear deal je mnohem lepší volbou, 2% na rok už je slušné. Ještě lepší nabídku má Evropsko-ruská banka (2,2%) a ANO spořitelní družstvo (2,25%).

Nevypověditelnost ani pod sankcí lze určitě sjednat, ale proč byste to dělala? Není dobré si dobrovolně zavírat tyto dveře (když za to nezískáte navíc žádnou protihodnotu). Pokud by nastal zákonný důvod pro nucenou výplatu peněz (např. exekuce), termín netermín, účet by by byl zabaven.