Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #5983, Zmírnění exekuce a odblokování účtu

Zmírnění exekuce a odblokování účtu, Exekuce a insolvence

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám exekuci na plat, máme i zablokovaný společný účet (manžel je majitel, já mám pouze dispoziční právo), zda je nějaká možnost požádat o zmírnění exekuce co se týče odblokování účtu, jelikož z něho platíme další pohledávky, SIPO a podobně. Děkuji

Dobrý den,

bohužel v ČR stále chybí institut tzv. chráněného účtu, který by lidem v exekuci umožňoval dále se účastnit bezhotovostního platebního styk. Můžete zkusit apelovat na exekutora, aby Vám účet odblokoval, ale není to jeho povinnost a pravděpodobně tak neučiní.