Exekuce převýšila částku, která byla uvedena v dopise. Jak je to možné? A co se stane s mým zůstatkem na účtu?

Dobrý den, před dvěma dny mi přišla exekuce na účet i na mzdu. Na účtě jsem měla svůj zůstatek přibližně jedenáct tisíc, v historii mám odchozí platbu na 63 000 Kč a druhou na 5 000 Kč Nyní jsem  -57 000 Kč. V dopise, co mi přišel, byla částka na exekuci 55 000 Kč, tudíž odešlo o třináct tisíc víc, než je exekuce. Mohu se zeptat, jak je to možné? Druhá a poslední otázka je, pokud jsem tam před tím měla nějaký svůj zůstatek a nyní jsem v mínusu, zda mám nárok na vyplacení životního minima? Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banka Vám může vyplatit dvojnásobek životního minima jen při dostatečném zůstatku na účtu. Otázku "proč Vám bylo strženo 63 000 Kč, když jste dlužila pouze 55 000 Kč" doporučuji směřovat na exekutora. Pravděpodobně byl dluh navýšen o náklady vymáhání.