Jistina a příslušenství, Exekuce a insolvence

Dobry den, z dluhu 30 000 Kč jsou úroky 267 000 Kč. Pokud se přihlásím do insolvence, budu splácet jen jistinu nebo i toto příslušenství?

Dobrý den,

v rámci insolvence se nově od června 2019 příslušenství vyšší než 100% původního dluhu bere jako podřízená pohledávka (ve Vašem případě vše nad 60 000 Kč). Podřízená pohledávka se nepočítá do limitu 60% za 3 roky (pro rychlejší oddlužení) a je uspokojována až po plném splacení ostatních pohledávek. Pokud byste např. díky nízkému příjmu splácela v insolvenci jen 1 700 Kč měsíčně, pak by za 3 roky bylo splaceno pouze 60 000 Kč a insolvence by Vám byla úspěšně ukončena (a zbylé dluhy prominuty).