Mohu v exekuci založit firmu?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám exekuci. Teď jsem dostal možnost si založit firmu (s.r.o.) kvůli většímu výdělku s tím, že budu jednatelem firmy. Může na podnikatelský účet mé firmy, když jsem jediný jednatel, skočit exekutor a zablokovat účet či z něho brát peníze? Ve výsledku má firma nemá nic společného s financemi v mém osobním životě. Chci si vše zaplatit, ale mám asi 10 exekuci po cca 12 000 Kč a se všemi se teď nedokáží dohodnout. Chci zaplatit postupně jednu po druhé. A s penězi která firma vydělá musím zaplatit případně zaměstnance a ještě s ním všelijak pohybovat a zároveň chtít platit exekuce. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zakládat si firmu s 10 exekucemi není nejlepší nápad, protože v exekuci nemůže dlužník volně nakládat se svým majetkem. Chcete-li začít podnikat, založte si nejprve živnost.