Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #5455, Syn v exekuci odkláněl peníze na můj účet

Syn v exekuci odkláněl peníze na můj účet , Exekuce a insolvence

PD

Dobrý den, mám účet u České spořitelny. Chodí mi tam můj plný invalidní důchod a příspěvek na mobilitu (ZTP). Donedávna tam posílal své výplaty i můj syn, který má prý několik exekucí. Já nemám žádnou, splácím jen běžnou půjčku. Předevčírem jsem se dozvěděl, že můj účet je zablokovaný exekutorem pro synův dluh. Jak mám postupovat, aby můj účet odblokovali? Dostal jsem dvojnásobek životního minima. Bohužel to na nutné platby nestačí.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

to je evidentně národní sport nás Čechů neustále posílat své peníze na cizí účty z různých důvodů. Pak se ovšem nestačíme divit, když nám účet zablokuje exekutor či nám s našimi penězi zmizí dobrý kamarád nebo rodinný příbuzný. Každý má mít na svém účtě pouze své peníze. Máte-li na účtu cizí peníze či naopak své peníze na cizím účtu, vystavujete se nemálo rizikům.

Svých peněz se domáhejte u soudu vylučovací žalobou (může to trvat i několik měsíců). Nejprve si však zřiďte nový účet u jiné banky (doporučuji Equa bank, která nabízí vše zdarma včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank) a nechte si na něj zasílat invalidní důchod (a plaťte z něj všechny výdaje). Více než již vyplacený dvojnásobek životního minima totiž nyní ze svého účtu u ČS nedostanete (přišel byste dočasně i o všechny budoucí důchody).

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Zájem o životní pojištění loni rostl. Díky jednorázovým pojistkám

Zájem o životní pojištění loni rostl. Díky jednorázovým pojistkám

8.4.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Víc než 45 miliard korun. Tolik peněz loni lidé v České republice zaplatili za životní pojištění. Oproti roku 2018 je to nárůst o 2,6%. Způsobilo ho zejména jednorázové životní pojištění, jehož objem se loni zvedl o víc než 25% v porovnání s předchozím rokem.

Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

7.4.2020, Banka, Autor: Jan Budín

Přijít do některé pobočky Monety Money Bank a zřídit si v ní stavební spoření? Proč ne! Tuto možnost máte už od 1. dubna, kdy Moneta Money Bank dokončila převzetí Wüstenrot – stavební spořitelny a Wüstenrot hypoteční banky. Obě společnosti koupila za téměř 4,5 miliardy korun.

Pokles cen nemovitostí? Raději na něj nespoléhejte

Pokles cen nemovitostí? Raději na něj nespoléhejte

6.4.2020, Reality, Autor: Marek Hadač

Raketové zdražování bytů a domů, které Česko zažívá už několik let, je u konce. Místo toho přijde propad. Tvrdí to někteří odborníci a novináři. Podle většiny analytiků ale situace zdaleka tak jednoduchá není. Očekávají maximálně krátkodobé ochlazení, po kterém ceny zase stoupnou.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

JM

#9645, Koronavirus, insolvence a příspěvek pro OSVČ, Exekuce a insolvence, 8.4.2020

Jsem v malém konkurzu. Mám možnost žádat Finanční úřad o příspěvek 25 000 Kč? Stále i v konkurzu podnikám.

Dobrý den, insolvence není překážkou pro čerpání příspěvku 25 000 Kč pro OSVČ postižené koronavirem.

KR

#9644, Koronavirus a insolvence, Exekuce a insolvence, 8.4.2020

Dobrý den, s manželem máme už pouze 11 měsíců do skončení insolvence. S ohledem na situaci kolem COVID-19 jsem se chtěla zeptat, jestli se nás týká nějaké nové vyjádření od vlády ČR, která dne 7.4. 2020 zasedala a rozhodovala o opatření týkající se dlužníků v insolvenci. Děkuji za odpověď. 

Dobrý den, prozatím žádné úlevy pro dlužníky v insolvenci schváleny nebyly. Médii koluje nemalé množství výroků a slibů politiku, podmínky se mění každý den. Doporučuji vyčkat a brát v potaz pouze schválená opatření.

JK

#9643, Koronavirus, nebankovní půjčky a odklad splátek, Půjčka, 8.4.2020

Dobrý den, i když tohle celé nebylo ještě schváleno, tak např. Kamali nabízí svým klientům už teď odklad splátek. Nevíte prosím, které nebankovky tohle již nabízí také? Děkuji

Dobrý den, na webu Kamali jsem žádanou nabídku na odklad splátek v souvislosti koronavirem nenašel. Ani ostatní nebankovky zatím nic takového nenabízejí. Odklad splátek u půjček a hypoték nabízejí v souladu s doporučením České bankovní asociace pouze banky.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 9600 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR