Exekuce a nezabavitelné minimum, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám přednostní i nepřednostní srážky ze mzdy, exekuci i na daňový bonus, jsem sama a mám jedno dítě. Může mi exekutor zabavit i tu nezabavitelnou částku ze mzdy 9 800 Kč? Účetní mi poslala méně než nezabavitelnou částku a prý když mám příkaz na přednostní a daňový bonus, tak můžu mít i výplatu třeba jen 4 000 když exekutor dá příkaz na strhávání? Potřebovala bych vědět jestli je to možné aby mi nestrhávali víc.  děkuji

Dobrý den,

v exekuci se každý měsíc sečtou všechny příjmy (pravidelné/mzda a nepravidelné - např. daňový přeplatek) a z nich se dle počtu vyživovaných osob a typu exekucí vypočte nezabavitelné minimum (které může být pro jednu vyživovanou osobu kolem 10 000 Kč). Pokud jste tento měsíc dostala vyplacen daňový přeplatek, o to více Vám bude strženo ze mzdy.