Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #6673, Dědictví, exekuce a prodej nemovitosti

Dědictví, exekuce a prodej nemovitosti, Reality

Sjednejte si hypotéku online
30.5.2019 Reality

Dobrý den, prosím o radu - v dědickém řízení připadl byt pěti vlastníkům, tři z nich vlastní 1/4, dva 1/8. Jako vlastníci jsme se domluvili na prodeji tohoto bytu, nyní se u něj ale v nahlížení do katastru nemovitostí objevil exekuční příkaz k prodeji nemovitosti na dědičku, která vlastní 1/8. Nevíme, jak dále postupovat, týká se exekuční příkaz celé nemovitosti nebo jen té 1/8? Může se tato dědička například vzdát svého dědictví? Předem děkuji za radu.

Dobrý den,

detaily o exekučním příkazu k prodeji zjistíte z plného výpisu LV (vyhotoví Vám ho za úplatu na Czech Pointu/každé poště). Exekuce a nařízený prodej nemovitosti se ale týká pouze dlužníkova podílu. Ostatním se jejich podíly prodávat nebudou, ale samozřejmě to snižuje atraktivitu zbylé nemovitosti (takto můžete kupci prodat jen 7/8 a ne celou nemovitost). Doporučuji v dražbě přikoupit zbývající 1/8 a následně dům prodat jako celek.

Dědic se po ukončení dědického řízení již dědictví vzdát nemůže (tak mohl učit v průběhu dědického řízení).