Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #7194, Blokace účtu a životní minimum

Jaká je situace, když je účet zablokovaný a syn tvrdí, že mu stáhnou úplně všechno?

Pokračování dotazu č. 7190: Ještě bych se chtěla zeptat, když má syn zablokovaný ten účet, musí mu tam zůstat životní minimum, nebo stahují úplně všechno jak tvrdí syn? Děkuji

Dobrý den,

synovi v exekuci zůstává každý měsíc tzv. nezabavitelné minimum, které je výrazně vyšší než životní minimum (např. z čistého platu 16 000 Kč mu zůstává 10-13 000 Kč dle typu vymáhaných pohledávek). Při blokaci účtu má navíc nárok na vyplacení dvojnásobku životního minima (necelých 7 000 Kč pro jednotlivce bez závazků).