Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #10774, Exekuce, insolvence a domluva s exekutory

Exekuce, insolvence a domluva s exekutory, Exekuce a insolvence

Dobry den, budu se prihlasovat do oddluzeni, muj dluh je cca 550 000 Kc u asi sesti subjektu. Jsem v inv. duchodu tretiho stupne a prijem mam 13 500 Kc. Budu tedy splacet priblizne 2 200-2 600 Kc. Ma cenu se pokusit domluvit s exekutory na jednorazovem vyrovnani, s tim, ze mohu od rodiny ziskat cca 200 000 Kc na tento ucel. Jak ochotne na takove domluvy exekutori respektive veritele pristupuji? V oddluzeni bych jim behem tri let splatil cca 90 000 Kc a takhle bych jim mohl dat hned vic nez dvojnasobek. Dekuji za vasi odpoved.

Dobrý den,

s příjmem 13 500 Kč Vám bude v insolvenci bez manželky a vyživovaných osob zůstávat 9 682 Kč, s manželkou 11 405 Kč (což je na hranici pro splnění podmínky splácet měsíčně min. 2 200 Kč). Z Vaší splátky činí odměna ins. správce 1 100 Kč, tedy reálně by šla na splátky dluhů pouze polovina z vaší splátky (za 3 roky cca. 40 000 Kč).

Vaše nabídka "zaplatím hned 200 000 Kč" je poměrně velkorysá a rozumný věřitel by ji měl s díkem uvítat. Určitě toto exekutorům, resp. věřitelům navrhněte. Problém může být s tím, že máte 6 různých věřitelů a pravděpodobně i 6 samostatných exekucí. Dohoda tak může být velmi obtížná (stačí aby jeden nesouhlasil). Taktéž může být komplikované správné načasování - může se stát, že Vám tuto dohodu přislíbí všech 6 věřitelů, Vy je začnete vyplácet a ten poslední si to třeba rozmyslí (protože když zůstane sám, insolvenci Vám nepovolí - nebo když zůstanou 2, dostanou více než když by v insolvenci bylo 6 subjektů).