Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #10774, Exekuce, insolvence a domluva s exekutory

Exekuce, insolvence a domluva s exekutory, Exekuce a insolvence

JD

Dobry den, budu se prihlasovat do oddluzeni, muj dluh je cca 550 000 Kc u asi sesti subjektu. Jsem v inv. duchodu tretiho stupne a prijem mam 13 500 Kc. Budu tedy splacet priblizne 2 200-2 600 Kc. Ma cenu se pokusit domluvit s exekutory na jednorazovem vyrovnani, s tim, ze mohu od rodiny ziskat cca 200 000 Kc na tento ucel. Jak ochotne na takove domluvy exekutori respektive veritele pristupuji? V oddluzeni bych jim behem tri let splatil cca 90 000 Kc a takhle bych jim mohl dat hned vic nez dvojnasobek. Dekuji za vasi odpoved.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

s příjmem 13 500 Kč Vám bude v insolvenci bez manželky a vyživovaných osob zůstávat 9 682 Kč, s manželkou 11 405 Kč (což je na hranici pro splnění podmínky splácet měsíčně min. 2 200 Kč). Z Vaší splátky činí odměna ins. správce 1 100 Kč, tedy reálně by šla na splátky dluhů pouze polovina z vaší splátky (za 3 roky cca. 40 000 Kč).

Vaše nabídka "zaplatím hned 200 000 Kč" je poměrně velkorysá a rozumný věřitel by ji měl s díkem uvítat. Určitě toto exekutorům, resp. věřitelům navrhněte. Problém může být s tím, že máte 6 různých věřitelů a pravděpodobně i 6 samostatných exekucí. Dohoda tak může být velmi obtížná (stačí aby jeden nesouhlasil). Taktéž může být komplikované správné načasování - může se stát, že Vám tuto dohodu přislíbí všech 6 věřitelů, Vy je začnete vyplácet a ten poslední si to třeba rozmyslí (protože když zůstane sám, insolvenci Vám nepovolí - nebo když zůstanou 2, dostanou více než když by v insolvenci bylo 6 subjektů).

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

21.10.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

50 000 korun a až tři měsíce bez úroků. Air Bank letos spustila akci, kterou chce propagovat zřízení kontokorentu. Výhodné podmínky získá každý, kdo ho využije do konce roku.

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Téměř na 2 %. Tak hluboko spadla v posledních měsících nabídková sazba u hypoték s LTV do 70 %. V září byla pouze 2,04 % a dá se čekat, že v říjnu ještě klesne. Otázkou je, na jak dlouho. Proti dalšímu poklesu stojí konec odkladu splátek u spotřebitelských a hypotečních úvěrů a hrozba horší splátkové morálky.

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Vyplacení partnera z hypotéky nebo například vyplacení sourozenců u nemovitosti, kterou jste zdědili nebo dostali od rodičů. I s tím vám pomůže půjčka na bydlení. Jak? Možností je několik. Záleží jen na tom, jakou situaci řešíte.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

L

#11559, Kdy refinancovat hypotéku?, Hypoteční poradna, 24.10.2020

Dobrý den, máme hypotéku s fixací do září 2021 se sazbou 1,97%. Nyní nám Hypoteční banka nabídla možnost nové fixace s úvazkem na 3/5/7 let se sazbami 1,89% / 1,95% / 2,0%. Prosím o radu, jestli je výhodné prodloužit nyní například o zmíněných 5 let se sazbou 1,95% nebo počkat na příští rok. Jak to vidíte vzhledem k aktuálnímu vývoji a ekonomické situaci? Děkuji za radu.

Dobrý den, přijde na to, jak se projeví ukončení covidového moratoria na splácení úvěrů. Já jsem optimistou a i banky opatrně hlásí pokračující dobrou platební morálku u retailových úvěrů navzdory nastupující druhé covidové vlně a lockdownu. Věřím tak v další mírný pokles sazeb.  Je ovšem nutné zdůraznit, že bankou nabízené sazby (1,89-2%) jsou špatné i na dnešní poměry. Naši hypoteční poradci jsou Vám schopni při refinancování hypotéky nabídnout 1,58-1,79%. 

T

#11558, Exekuce a blokace účtu, Exekuce a insolvence, 24.10.2020

Dobrý den, má mi přijít výplata 12 500 Kč na zablokovaný účet. Kolik z této částky mi může banka vyplatit? Jednorázově? Děkuji

Dobrý den, při blokaci účtu v exekuci můžete jednou během exekuce požádat banku o výplatu dvojnásobku životního minima (7 720 Kč). Předpokladem pro výplatu peněz je dostatečný zůstatek na účtu.

L

#11557, Insolvence, Exekuce a insolvence, 24.10.2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli pracovní smlouvu o brigádě musím poslat i na insolvenční soud. Insolvenčnímu správci jsem ji poslala. Děkuji

Dobrý den, informaci o mimořádném příjmu stačí v insolvenci předat ins. správci, který je vaším správcem financí v rámci osobního bankrotu. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR