Může mi kamarád poslat peníze na chráněný účet, když mám exekuci? A jaká je maximální výše?

Dobrý den, mám exekutorem zablokované všechny moje účty. Pokud si zařídím chráněný účet, může mi tam zaslat peníze kamarád? Pokud ano, do jaké výše?

Dobrý den,

chráněný účet slouží k přijímání peněz (ze zaměstnání, z důchodu, atd.). do výše nezabavitelného minima. Dar od kamaráda by byl mimořádným příjmem a podléhal by srážkám stejně jako všechny ostatní příjmy.