Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #5067, Předplacená karta pro zasílání výplaty

Předplacená karta pro zasílání výplaty, Exekuce a insolvence

Dobrý den, poradíte mi prosím? Mám exekuci na plat a účet u banky mám zablokovaný. Můžu si nezabavitelné minimum od zaměstnavatele posílat na předplacenou kartu? Například Freeplay či Coolkarta. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, toto je možné. Zaměstnavatel však musí k zasílané výplatě vždy uvést správný variabilní symbol, aby se Vám platba na kartu řádně připsala (vydavatelé předplacených karet používají pro všechny karty vždy jen jeden sběrný účet a identifikace příchozích plateb probíhá dle VS). V exekuci je předplacená karta patrně jediným způsobem, jak nepřijít o možnost bezhotovostního platebního styku.