Vyplacení životního minima při exekuci účtu: Jak často mohu požádat o tuto částku?

Zdravím, jak je to s vyplacením životního minima (cca 6200,-)? Na internetu jsem našla, že za dobu exekuce účtu mohu zažádat o vyplacení této částky pouze jednou. Takže i když my bude chodit výplata na účet pravidelně každý měsíc nemohu znovu žádat vyplacení životního minima? Nebo jak to je?

Dobrý den,

z účtu si po dobu exekuce můžete jednou vybrat dvojnásobek životního minima. Bere se to jako Vaše pohotovostní rezerva pro moment po obstavení účtu. Dále bude exekutor každý měsíc strhávat peníze přímo z platu až do výše nezabavitelného minima - takto stržené peníze již nebudou na účet chodit Vám, ale přímo exekutorovi.