Matka samoživitelka s dluhy, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, mám exekuce u více společností, kdy celkový dluh dělá cca 550 000 Kč (i u zdravotní pojišťovny), jednu exekuci každý měsíc splácím, ale stále mi k tomu strhávají z platu (PPM). Jsem na mateřské dovolené, PPM mi dělá cca 16 000 Kč. V dubnu nastupuji na RD, kdy si budu moci zvolit výši příspěvku až do 15 000 Kč (ještě nevím přesně, jak to je, zatím jsem žádat nebyla). Chtěla bych se zeptat, jakou mám šanci na oddlužení a jakou výši rodičovského příspěvku bych si musela zvolit. Jsem samoživitelka, otec "neznámý", jedno dítě. Velice děkuji za informaci.

Dobrý den,

v rámci insolvence je třeba uhradit během 5 let min. 30% dluhů (a řádně platit odměnu insolvečního správce, měsíčně cca 1 100 Kč). Zvládnete měsíčně z mateřské/rodičovské splácet cca 3 500 Kč? Pokud ano, oddlužení Vám povolí.

Doporučuji do financování výchovy dětí zapojit pana otce. Pokud jste nebyla znásilněna pachatelem neznámým, určitě je otec známý (nebo lze otcovství určit). Otec dítěte by měl platit alimenty a podílet se tak na nákladech na východu svého potomka.