Exekuce, dluhy a insolvence, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jsem samoživitelka, mám děti 16 let, 12 let a 8 měsíců, ze vztahu mám dluhy, některé se snažím splácet, ale všechny nezvládám. Včera mi tu zazvonil exekutor, chce po mně 5 000 Kč, jinak mi vše vezme, ač tu nic téměř nemám. Nemám to zaplatit z čeho, rodičák mám 9 500 Kč, příspěvky mám 6 000 Kč a výživné, nájem platím 12 400 Kč. Můžu jít takto do insolvence nebo co dělat prosím? Vyhrožují mi že zas přijedou a vezmou mi i TV za 3 000 Kč.

Dobrý den,

v rámci krize koronaviru byl pozastaven výkon mobiliárních exekucí až do 30/6 (televizi Vám tak bude moci exekutor odvést nejdříve 1/7). Z čistého příjmu 15 500 Kč činí nezabavitelné minimum v insolvenci se 3 dětmi 13 226 Kč. Pro povolení insolvence je třeba být schopen měsíčně splácet min. 2 200 Kč, což splňujete velmi těsně. Doporučuji tak požádat o osobní bankrot (od momentu podání žádosti budete chráněna před exekucemi).