Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #5313, Exekuce po řádně skončené insolvenci

Exekuce po řádně skončené insolvenci, Exekuce a insolvence

V únoru 2018 jsem zdárně ukončil insolvenci, zaplatil jsem 50% dlužné částky. Teď jsem dostal znovu exekuci a proto žádám o pomoc. Má exekutor na to právo, když se nepřihlásil v roce 2013? Děkuji

Dobrý den,

přijde na to, ke kterému dluhu se exekuce vztahuje. Dluhy vzniklé před schválení insolvence (tedy před rokem 2013) bylo třeba přihlásit jako pohledávku do insolvence a nyní je nelze více vymáhat (je to promlčené). Naopak dluhy vzniklé po datu schválení insolvence (v letech 2013-2018) nespadají do insolvenčního řízení, nejsou prominuty a lze je dále vymáhat.