Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #10758, Kam si mám posílat v exekuci výplatu?

Kam si mám posílat v exekuci výplatu?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám zablokovaný účet pro exekuce, chodí mi tam plat. Jak mohu požádat o uvolnění peněz, když srážky mi strhávají z platu? Jinou možnost výplaty peněz zaměstnavatel nemá, pouze na účet. Jinou osobu taktéž nemám, přicházím o veškeré peníze. Jak mám postupovat? Děkuji za pomoc a radu.

Dobrý den,

velmi dobrý dotaz, který bohužel nemá rozumnou odpověď. Statisíce lidí v exekuci má podobný problém, kdy jsou bezdůvodně vykazováni z bezhotovostního platebního styku. Řešením by byl chráněný účet pro dlužníky, který poslanci slibují již řadu let, ale doposud nic takového zavedeno nebylo. Podejte vylučovací žalobu na neprávem obstavenou nezabavitelnou část mzdy.