Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #5907, Dluhy manžela teď vymáhají po mně

Dluhy manžela teď vymáhají po mně, Exekuce a insolvence

Dobrý den, v prosinci mi skončila insolvence a soud mi schválil osvobození od nesplacených pohledávek. Můj manžel se kterým nežiji několik let má exekuce nyní po skončení mé insolvence mu přišlo do datové schránky, že má pohledávku u nebankovní společnosti a že z mého účtu budou strhávat peníze na tuto pohledávku. Mně tam chodí podpora z ÚP. Mají na to právo? Jak se můžu proti tomu bránit?

Dobrý den,

v manželství ručíte za dluhy společně a nerozlučně. Jestli s manželem dlouhodobě nežijete, nechte se rozvést. Manželství má mnoho závažných právních důsledků (vyživovací povinnost, ručení za dluhy, dědictví ze zákona, atd.). Mohou po Vás vymáhat až 100% manželových dluhů vzniklých během manželství, neboť tyto dluhy nejsou pouze jeho ale Vás obou (spadají do SJM). Proto manželé žádají vždy o oddlužení společně.