Z čeho mám žít v exekuci?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám exekuci a při srážkách nemám dost finančních prostředků na placení alimentů. Co dělat když beru 14 980 Kč ale na exekuci mi vezmou 4 798 Kč a zbude mi 10 242 Kč? Nájem mám 8 500 Kč a platit alimenty mam 4 200 Kč. Děkuji za radu.

Dobrý den,

pravděpodobně jste měl dříve vyšší příjem, na základě kterého Vám byly vyměřeny alimenty v současné výši. Požádejte soud o snížení alimentů z důvodu poklesu příjmů. Kolik celkem dlužíte? Nevyplatilo by se Vám požádat o osobní bankrot? Srážky byste měl stejné jako doposud, ale po 5 letech byste byl očištěn (nesplacené dluhy by byly prominuty).