Jak získat hypotéku po exekuci a bez půjček?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, jakou mám šanci získat hypotéku? V roce 2018 jsem dokončil studium na vysoké škole, kterou jsem musel poslední 3 semestry kvůli prodloužení délky studia platit částkou 20 000 Kč za semestr. Poslední semestr jsem také zaplatil oněch 20 tis, školu dodělal a odjel na rok pracovně do zahraničí. Když jsem se vrátil po roce do ČR, čekalo mě překvapení ve formě exekuce. Zjistil jsem, že škola za poslední semestr požadovala 35tis místo 20tis, takže na mě poslala exekutora a vymáhala 15tis plus náklady exekuce. Vše jsem obratem na jaře 2019 zaplatil. Neměl jsem jinak nikdy žádnou půjčku, kontokorent, leasing, atd. Nechal jsem si i přesto udělat výpis registru BRKI, NRKI a Solus a nikde nemám žádný záznam. Je reálné získat hypotéku v tomto případě? Jedná se mi o hypotéku ve výši 1,7 mil. Kč na 20let, 70% LTV s příjmem 32 000 Kč čistého jako OSVČ, 2 daňové přiznání mám.

Dobrý den,

obecně banky nepůjčují peníze ještě dalších 4-5 let po posledním prohřešku (exekuci, atd.). Nicméně Vy jste v unikátní situaci, kdy jste i přes vedenou exekuci nedostal záznam do registrů dlužníků (BRKI, NRKI, Solus), což se stává zcela výjimečně v případech, kdy věřitel s těmito institucemi nespolupracuje (např. vysoká škola). Máte-li registry skutečně čisté, hypotéku pravděpodobně získáte.