Jak pomoci rodičům po insolvenci a s vysokými dluhy? Zde je řešení pro jejich finanční situaci

Dobrý den, prosím už nevím jak rodičům pomoci, mají 3 roky po insolvenci. Bohužel otec řešil nějaké své osobní démony gamblerstvím a aby to zatajil, objevil společnosti, které mu i přes záznam půjčily. Bohužel o tom mamka nevěděla a kvůli problémům které měl bratr si rovněž půjčila peníze. Následkem zdravotní situace nejsou schopni ale platit nájem a splácet řádně pohledávky. Bohužel jde ale o společnosti, kde oni sami se nedokáží s nimi nijak dohodnout. Kam se prosím mohu obrátit, abych jim pomohla situaci vyřešit? Do insolvence jít znovu již asi nemohou? I proto že by to vyřešilo jejich situaci a dluh by uhradily ve 100%? Bohužel ale jsou splátky vyšší než jejich příjem a teď hrozí že skončí na ulici.

Dobrý den,

situaci můžete řešit 3 způsoby:

1) nechat rodiče zbavit svéprávnosti (pak už si nebudou moci půjčovat ani podepisovat žádné smlouvy a vše za ně bude vyřizovat soudem stanovený opatrovník - tímto zabráníte budoucímu opakování stejné situace, nevyřeší se současné dluhy)

2) znovu požádat o insolvenci (osobní bankrot na 5 let - není zde žádné omezení, insolvencí je možné projít vícekrát za život)

3) požádat soud o zneplatnění úvěrových smluv (dle zákona o spotřebitelském úvěru je poskytoval půjčky povinen se před poskytnutí úvěru přesvědčit, že dlužník bude schopen splácet a dodržovat parametry DTI/DSTI - což pravděpodobně neudělal)