Jak získat odblokování běžného účtu při exekuci a strhávání výplaty zaměstnavatelem?

Dobrý den, jsem zaměstnaná mamka s 2 dětmi 6-15 let a mám běžný účet, který mi zablokoval exekutor. Přitom mi zaměstnavatel strhává z platu půlku nájmu a exekuce a na můj účet posílá zbytek výplaty. V mé bance mi sdělili, že si můžu vybrat životní minimum, které je nevím přesně cca 3 500 Kč a mám kontaktovat exekutory a domluvte se s ním na odblokování mého účtu. Vůbec nevím co mám dělat, když mi vše (2 nebo 3 exekuce strhává v práci účetní) a to co zbývá z výplaty posílá na můj již blokovány účet. Myslela jsme, že mi nemohou blokovat účet, když mi strhává zaměstnavatel exekuce. Co mám dělat?

Dobrý den,

v exekuci Vám může exekutor blokovat všechny účty (i přes již prováděné srážky ze mzdy). Bohužel v ČR stále chybí institut chráněného účtu, který by dlužníky nevykazoval z bezhotovostního platebního styku.

1) z účtu Vám banka na požádání vyplatí dvojnásobek životního minima

2) informujte exekutora, že na účtu se nachází pouze nezabavitelná část mzdy a žádejte odblokování účtu či navrácení již takto stržených peněz

3) pokud Vám exekutor peníze z účtu nevrátí (odblokovat ho ale nemusí), domáhejte se svých práv podáním vylučovací žaloby