Proč byl můj chráněný účet odblokován exekutorem a co se stane s mými penězi?

19.11.2021 Běžný účet

Dobrý den, mám 5 měsíců chráněný účet. Z nějakého důvodu mi běžný účet exekutor odblokoval. Prý pro vyplacení exekuce. Přitom platím exekuci jinému exekutorovi strhávání ze mzdy od mého zaměstnavatele, takže mi chráněný účet v bance zrušili. Takže si teď nemám kam poslat peníze? Na co teda je ten chráněný účet, když libovolně může exekutor odblokovat běžný účet? Tím pádem mi zruší i chráněný?

Dobrý den,

můžete mít více exekucí u více exekutorů a každý z exekutorů třeba postupuje ve vymáhání jinak. Pokud Vám exekutor A zablokoval účet, Vy jste si zřídil chráněný účet a následně jste doplatil exekuce u exekutora A, byl Vám běžný účet odblokován a nebyl důvod pro pokračování chráněného účtu.

Pokud vy Vám nyní exekutor B zablokoval běžný účet, mohl byste opět požádat o chráněný účet.