Banky.cz Bankovní poradna zdarma #772, Dotaz v bankovní poradně

Jak získat půjčku nebo hypotéku po skončení exekuce?

Dobrý den ,chtěl bych se zeptat.Před rokem mi zkončila exekuce,na jejím základě mi bylo v mé bance řečeno že ikdyž už jsem ji doplatil tak po dobu 4 let mi nemůže být u žádného bankovního ústavu poskytnuta půjčka,hypotéka,kontokorent atd.Chtěl bych vědět jestli existuje nějaká žádost o prominutí této časové lhůty,děkuji za odpověď.

Dobrý den,

exekuce a záznamy v registrech jsou nepříjemnou záležitostí, někdo Vám již nebude ochoten půjčit nikdy, další nejdříve za 10 let, jiný za 4 roky...a určitě se najde i nějaká banka/družstevní záložna, která Vám případně bude ochotna půjčit hned. Zkrátka neexistuje žádné obecné pravidlo čtyřech let - každá banka má trochu jiná pravidla hry.

Nicméně počítejte s tím, že základní vzorec uvažování je u všech bank stejný - vyšší riziko = vyšší úrok. Klienti s exekucemi jsou vysoce rizikoví, tedy banka/záložna, která Vám bude ochotna půjčit ihned bude za zvýšené riziko požadovat vyšší úrok a třeba i další zajištění (ručitel, nemovitost)...tedy spíš zvažte, jestli se Vám vyplatí si půjčovat dříve než za několik následujících let.