Jak zajistit, aby mi po srážkách z exekucí a insolvence zůstaly peníze k dispozici?

Dobrý den, jak zde píšete, ani po schválení insolvence není moudré si zakládat vlastní účet. Mzda mi již několik let chodí na cizí účet. Jak se toto má tedy řešit, aby jsem měl zbylé peníze po srážkách (exekucnich, poté insolvencnich) k dispozici? Vždyť to nezabavitelne minimum po srážkách mi má být k dispozici a ne aby tyto prostředky někdo blokoval. Tzn. dalších 5 let si musím nechat posílat výplatu na cizí účet? Zaměstnavatel nechce mzdu vyplácet v hotovosti.

Dobrý den,

v ČR bohužel chybí institut chráněného účtu pro lidi v exekuci/insolvenci, kteří jsou tak bezdůvodně vykazováni z bezhotovostního platebního styku. Nejlepší ze všech špatných řešení je tak výplata v hotovosti, kterou ale dnes nabízí jen velmi málo zaměstnavatelů. Můžete apelovat na naše zákonodárce, aby příští novela insolvenčního zákona tento institut chráněného účtu obsahovala.