Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #7965, Exekuce a blokace účtu

Exekuce a blokace účtu, Exekuce a insolvence

E

Exekutor mi zablokoval ucet a penize co mi tam prisly strhli. A exekutor rika, ze je neobdrzel, ze je drzi banka. Hrozi mi neco nebo kdy se penize dostanou k exekutorovi? Nebo co muzu proto udelat?

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

pokud jste měl dluh vůči bance, pak banka umořila tento dluh ze zůstatku na Vašem účtu. Své případné ostatní dluhy (nyní vymáhané exekučně) doporučuji uhradit co nejdříve, jinak Vám poroste penále a náklady vymáhání.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Jak se správně pojistit, když pronajímáte byt

Jak se správně pojistit, když pronajímáte byt

28.9.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Pronájem bytu nebo domu znamená na jednu stranu jistý výdělek, na stranu druhou je to vždy určitý risk. Svůj majetek totiž svěřujete lidem, které většinou moc neznáte. Je proto rozumné přemýšlet o kvalitním pojištění.

Hypotéka na koupi a rekonstrukci nemovitosti: jak funguje a na co si dát pozor

Hypotéka na koupi a rekonstrukci nemovitosti: jak funguje a na co si dát pozor

26.9.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Nechcete dávat mnoho milionů korun za nákup novostavby? Řešením je koupit starší dům a opravit ho podle svého. I na to ale potřebujete dost peněz. S jejich získáním vám pomůže hypotéka na koupi a rekonstrukci nemovitosti. Podívejte se, jak funguje.

8 rad, jak si půjčit peníze a neprodělat

8 rad, jak si půjčit peníze a neprodělat

23.9.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Pořádně si všechno promyslet. Tak zní základní pravidlo pro případy, kdy řešíte, jak si půjčit peníze. Musíte si dát navíc pozor, abyste nenaletěli a neskončili v nesplatitelných dluzích. Připravili jsme proto 8 rad, které vám pomůžou, aby vás půjčka nezruinovala.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

RH

#11353, COVID odměna a insolvence, Exekuce a insolvence, 28.9.2020

Pokračování dotazu č. 11352: Děkuji za rychlou odpověď. Strhli vše, cca 26 000 Kč ,ponecháno pouze nezabavitelné minimum. Jinak v době jarní pandemie bylo v péči jedno dítě na Vysoké škole, ale z důvodu přerušení studia 7-9 2020 v období výplaty odměny nebylo dítě evidováno v péči rodiče. Co je rozhodné pro určení nezabavitelného minima? Doba za kterou byla odměna nebo kdy byla odměna vyplacena? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud Vám strhli z odměny vše, pak máte nejspíše v základu čistý příjem s jednou vyživovanou osobou nad cca 31 000 Kč (nad tuto hranice jde s jednou vyživovanou osobou vše na insolvenci). Pro určení nezabavitelného minima je rozhodná situace v momentě výplaty peněz (pokud je např. odměna za jarní měsíce vyplácena teď na podzim, uvažuje se vaše podzimní nezabavitelné minimum).

RH

#11352, COVID odměna za práci ve zdravotnictví, Exekuce a insolvence, 28.9.2020

Dobrý den, pokud je někdo v insolvenci, pravidelně hradí splátky a v současné době mu byla od státu vyplacena zvláštní odměna za práci při tzv. jarní pandemií ve zdravotnictví, může mu být tato odměna odejmuta? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, tato COVID odměna je součástí vašeho příjmu, ze kterého se Vám v insolvenci vypočítává nezabavitelné minimum a zbytek bývá srážen na úmor dluhů. Přijde na to, jak vysokou odměnu dostanete, jaký je Váš příjem bez odměny a kolik máte vyživovaných osob (manželka, děti). Pravděpodobně Vám zůstane menší část a větší část půjde na insolvenci.

H

#11351, Žádost o hypotéku a výpis z běžného účtu, Hypoteční poradna, 28.9.2020

Dobrý den, už jsem zde viděl podobné dotazy, ale i tak se potřebuji zeptat, protože je to u nás trochu jiný případ. Ve zkratce: Já a přítelkyně jsme žádali u KB o hypotéku minulý rok (2,9 mil. Kč), ta proběhla bez problému. Nyní opět u KB žádáme o druhou hypotéku na 1,5 mil. Chtěli doložit výši příjmů, to proběhlo ok. Už je vše předschválené a najednou nám banka volá, že chce poslat 6 měsíců zpět výpis z učtu, včetně plateb odchozích (oba máme účty vedené u Air Bank). Na tomto běžném učtu mám velké obraty, protože přes ně objednávám spoustu věcí pro kamarády ze sportu, přeposíláme různě peníze na spořicí účty, atd. (např. za květen tam mám odchozích 130 000 Kč a příchozích 101 000 Kč). S penězi vycházíme dobře, ale běžný účet využíváme spíš jako přechodné místo pro spoustu věcí. Nemáme tam žádné výběry hotovostí, ani sázkově kanceláře atd. Ani cigarety, platíme opravdu jen to co je nutné, jídlo atd. Je nějaké riziko, že nám na základě toho banka hypotéku zamítne?

Dobrý den, jedná se o běžnou praxi, 6 měsíců starý výpis z běžného účtu vyžadují téměř všechny banky při žádosti o hypotéku. Primárně si tímto banky ověřují výši příjmů. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR