Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #7886, Ukončení insolvence a prominutí dluhů

Exekutor a osvobození od dluhů - Co to znamená pro váš účet a insolvenci?

Dobrý den, 21.10. 2019 mi bylo vydáno usneseni o splnění oddlužení s tím, že soud mi přiznal i osvobození od placení zbývajících dluhů. Má tedy exekutor na něco právo? Ptám se, protože mam strach, aby nám nezablokoval účet, který je vedený na manželovo jméno a sám je v insolvenci. V exekučním rejstříku mám 4 exekuce. To znamená, že jsou proti mně stále vedeny? Ty exekuce vznikly před zahájením insolvence. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

během insolvence byla vykonavatelnost exekucí pouze pozastavena. Nyní po úspěšném ukončení oddlužení budou exekuce definitivě ukončeny. Manželé ručí za dluhy společně a nerozlučně. Proto by manželé měli vstupovat do osobního bankrotu vždy společně, jinak riskují komplikace (exekutor by mohl vymáhat dluhy jednoho z manželů po druhém z manželů, který není chráněn insolvencí).