Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #11992, Exekuce, blokace účtu a chráněný účet

Proč exekutoři blokují účty i v nouzovém stavu, když je dluh strháván ze mzdy? Jaký je skutečný záměr exekutora?

3.12.2020 Běžný účet

Dobry den, chtel bych se zeptat, z jakeho duvodu exekutori blokuji ucty (a to jeste v nouzovym stavu) dluznikum, kdyz jim je dluh strhavan ze mzdy? Exekutor vlastne toho dluznika vyhodi z prace, protoze dnes se uz skoro nedava mzda hotove a ten dluznik musi z te prace odejit, protoze mu nema jak uctarna zasilat penize. Me by zajimalo co tim vlastne exekutor sleduje. Dekuji

Dobrý den,

exekutoři se tímto pravděpodobně snaží znepříjemnit dlužníkům život a motivovat je k rychlejšímu splácení (čím dříve splatíte dluh, tím dříve budete moci zase normálně fungovat). Řešení tohoto nešvaru představuje chráněný účet, o kterém Parlament nyní jedná. Půjde-li vše dobře, budete mít možnost si zřídit nedoknutelný chráněný účet již v polovině příštího roku.