Jak roste dlužná částka za nezaplacenou pokutu a o kolik se zvětší do únoru?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, můj přítel dostal loni v červnu pokutu za rušení nočního klidu ve výši 500 Kč. Pokutu nezaplatil a na konci září mu přišlo upozornění na exekuci. Částka vyrostla na 1 500 Kč. On ale částku nezaplatil. Chtěla bych se zeptat, jak částka roste. Peníze chce v únoru zaplatit, ale o kolik se dlužná částka zvětší? Děkuji

Dobrý den,

Váš přítel se chová velmi nezodpovědně (čímž primárně nemyslím rušení nočního klidu). Své dluhy si musí platit, jinak je po něm věřitelé budou vymáhat s pomocí exekutora. A dluh naroste o úroky, penále a náklady na vymáhání exekutorem (včetně soudních poplatků). Nárůst o 1 000 Kč je ještě velmi mírný, obvykle jsou náklady na vymáhání exekutorem výrazně vyšší (i desetitisícové částky). Doporučuji na nic nečekat a zaplatit ještě dnes. Už nyní má záznam v registru dlužníků a žádná banka mu dalších 4-5 let nepůjčí.