Roste mi dluh v exekuci, Exekuce a insolvence

Dobrý den, prosím Vás o informace. V roce 2009 na mne byla podána nepřednostní exekuce na 60 tisíc včetně odměny za rozhodnutí. Od té doby však splácím přednostní exekuce, které pokryjí vše co musí zaměstnavatel poslat a nelze už tuto nepřednostní splácet. Dnes je z 60 tisíc 415 tisíc a pořád dluh roste. Je toto vůbec možné? Když dostávám jen minimum, pracuji, exekuci splácím a tento dluh roste. Než splatím přednostní exekuci, bude z této nepřednostní třeba 0,75 milionu. Mám nějakou šanci tomu právně zabránit? Najmout si advokáta? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

samotný růst dluhu je v pravděpodobně v pořádku. Peníze dlužíte 11 let a za každý den prodlení Vám roste úrok. Nezvládáte-li splácet své závazky, doporučuji požádat o osobní bankrot. Zůstávalo by Vám stejně peněz jako dnes v exekuci s přednostní pohledávkou a po 5 letech by byl zbytek prominut (nehledě na výši splaceného dluhu). Kdybyste o osobní bankrot požádala před 5 lety, dnes byste začínala znovu s čistým štítem.