Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #18372, Jak odklonit peníze před věřiteli?

Jak odklonit peníze před věřiteli?, Exekuce a insolvence

Dobry den, chci se zeptat, skocila mi exekuce na sporeni co mi spori babicka a cele to zablokovali. Tak se chci zeptat, jestli se toho muzu vzdat nebo s tim neco jde delat aby to nevzali? Dekuju

Dobrý  den,

máte dluhy po splatnosti vymáhané exekučně a máte na spoření uložené peníze. Jediným řešením je použít peníze ze spoření na umoření dluhů. Přesně to exekutor s Vašimi penězi udělá. Určitě není možné převádět peníze či majetek na cizí osoby a snažit se tím odklonit peníze před věřiteli (i pokud by např. majetek ještě zablokován nebyl a Vy byste ho převedla na třetí osobu, bylo by možné takové převody stornovat zpětně až 3 roky).