Jak postupovat, když exekuce přesahuje zabavitelnou část důchodu?

Dobrý den, prosím o radu ohledně exekucí. Mám celkem dvě exekuce kolem 70 000 Kč. V polovině března mi přišly dva exekuční příkazy k provedení exekuce srážkami ze mzdy a jiných příjmů. Jeden příkaz je na důchod vůči ČSSZ a druhý je plátci mzdy. V polovině března mi ještě přišlo usnesení, že důchod nedosahuje zabavitelné výše. Z důchodu mi nic sráženo nebylo až v měsíci květnu za duben mi srazili z důchodu 3 000 Kč. V lednu byla moje výplata 2 500 Kč, v únoru 4 500 a v březnu 4 200 Kč. Od začátku května jsem nezaměstnaná. Nechápu proč mi v květnu srazili z důchodu 3 000 Kč, když v usnesení od exekutora je, že důchod nedosahuje zabavitelné výše. Nyní mám již jen důchod 7 000 Kč. Mám napsat exekutorovi nebo České správě, že nemám z čeho exekuční srážky hradit? Děkuji za radu.

Dobrý den,

výši srážek počítá plátce příjmu (zaměstnavatel, ČSSZ). Vy nemáte povinnost exekutora informovat o tom, že nemáte dostatečně vysoké příjmy pro provádění srážek (to je v gesci plátců příjmů).