Banky.cz Bankovní poradna zdarma #173, Dotaz v bankovní poradně

Jak požádat o konsolidaci dluhů při exekuci a záznamu v registru dlužníků?

Dobry den, chtel jsem se zeptat mam nejake exekuce a jsem v registru dluzniku od ceske sporitelny a jeste solus a chtel bych se zeptat jestli i presto muzu pozadat o konsolidaci. Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

možné to je, ale bude to komplikovanější. Vybírejte banku či družstevní záložnu, která přímo nabízí akceptování záznamu v registrech. Takováto půjčka bude samozřejmě dražší než ta standardní (vyšší úrok), neboť bance platíte za zvýšené riziko z Vás plynoucí. Podstatná bude výše Vašeho pravidelného měsíčního příjmu, který musí spolehlivě pokrýt závazky z potenciální konsolidace vyplývající.

Exekuce bude ještě komplikovanější než záznam v registru; bude záležet na stavu exekuce (již uvalena, řádně placena, atd.) a výši dlužné částky. Zde se navíc výběr možných bank či záložen výrazně zužuje, neboť exekuci akceptuje skutečně jen málokdo.. ale existují i tací.