Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #14789, Exekuce

Exekuce, Exekuce a insolvence

M

Dobry den, mam par otazek ohledne mensiho dluhu mobilnimu operatorovi, ktery vznikl pred cca 17 az 18 lety. Slo o castku asi 2 000 Kc. Tenkrat mi poslali fakturu na zaplaceni, slo o dluh za hovory na mobilu. Fakturu jsem naivne zalozila stranou. Nikdy mi neposlali zadnou upominku, vubec nic, a ja na to casem uplne zapomela. Uz 16 let ziju v Britanii. Znicehonic me na internetu vyhledal exekutor z CR a chtel abych ho urgentne kontaktovala, coz jsem neudelala, protoze mam nyni strach co by mohlo nasledovat. Vzpomela jsem si na ten stary dluh - je mozne aby po tolika letech me zacal najednou nahanet exekutor? Jine dluhy nikde nemam, alespon tedy o zadnych nevim. Mam proste strach ze me pozadaji o nejakych pul milionu korun ci vic kvuli kdysi nezaplacenym 2 000 Kc. Chtela jsem si vyzadat vypis z centralni evidence dluzniku ale neni to mozne z Britanie (nemam ceskou adresu, ceske telef.cislo na registraci ani platnou ceskou obcanku). Jak zjistim co kde dluzim, a kolik? Vsude kde jsem se chtela na internetu registrovat po me chteli ceskou adresu (nemam), ceske tel. cislo (nemam) a nekde i kopii platne CZ obcanky (nemam), a v nekterych pripadech mi zas chteli mi posilat dokumenty/smlouvy/vypisy postou, coz nelze. A registrace nesmi byt uhrazena platbou ze zahranici (ceskou kartu/ucet take nemam). Zajimalo by me jak moc mohl takovy maly dluh narust, a zda muze exekutor takovy dluh vymahat i v zahranici, konkretne v Britanii? Ja uz delsi dobu nepracuju, jsem doma s detma, a nemam zadny svuj majetek, vsechno je manzelovo. Muze exekutor zabavit majetek manzela? Dluh vznikl davno predtim nez jsme se vubec poznali. A manzel nehodla splacet nejake moje stare dluhy. Exekuce/dluh se nikdy nepromlci? Je na promlceni dluhu a exekuci nejaky zakon? Vim ze mi poradite abych se exekutorovi ozvala, ale to neudelam, protoze by me uz nenechali byt. Jsem z toho znicena. Predem Vam dekuji za odpoved.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobry den,

dluh starý 17-18 let je pravděpodobně dávno promlčený a nelze jej vymáhat (pokud doposud vymáhán nebyl). Doporučuji k problému přistoupit čelem a začít vše aktivně řešit (zjistit kolik dlužíte, jestli už nebyl dluh promlčen, atd.). 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

20.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

13.9.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Hotovo, Uniqa pojišťovna už je pátým největším pojistitelem na českém trhu. Rozhodlo o tom spojení s Axa pojišťovnou a Axa životní pojišťovnou. Uniqa díky tomu převzala 800 000 jejich klientů. A svůj tržní podíl navýšila na skoro 8 %.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

P

#15366, Insolvence, Exekuce a insolvence, 19.9.2021

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Plánuji oddlužení. Výše dluhů je cca 1 500 000 Kč, příjem 23 000 Kč čistého, 2 děti a manžel. Nemovitost nemám, auto mám, ale potřebuji ho do práce. Vím, že musím splatit 30% závazků, ale dosáhnu i tak na oddlužení nebo na schválení? Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den, podmínka splatit během insolvence min. 30% přihlášených pohledávek byla zrušena již před 2 lety. Nově stačí měsíčně splácet min. 2 200 Kč (manželé 3 300 Kč) a "projevit snahu". Nemáte-li zúžené SJM, pak za dluhy ručíte s manželem společně a nerozlučně a doporučuji vám požádat o společné oddlužení manželů.

M

#15365, Daň z příjmu a změna zaměstnavatele, Daně, 19.9.2021

Dobrý den, když jsem minulý měsíc podala daňové přiznání a uvažuji o změně zaměstnání, kdy mohu podepsat prohlášení u nového zaměstnavatele? Pokud tedy dám výpověď a poběží dvouměsíční výpovědní lhůta, jaké dokumenty potřebuju od účetní pokud jde o daně? Děkuji.

Dobrý den, prohlášení poplatníka můžete podepsat u nového zaměstnavatele tak, aby nedošlo v jednom měsíci k uplatnění daňových slev naráz u obou zaměstnavatelů. Daňové přiznání Vám vyhotoví nový zaměstnavatel (od starého zaměstnavatele si vyžádáte POZP - Potvrzení o zdanitelných příjmech, které nový zaměstnavatel zakomponuje do vašeho daňového přiznání).

M

#15364, Platba, Platba, 19.9.2021

Dobrý den, chci se zeptat, zda jdou převést peníze z MiFinity na běžný účet. A pokud ano tak jak? děkuji za odpověď, hezky den.

Dobrý den, převod z této digitální peněženky na účet je možný. Pro bližší informace doporučuji kontaktovat technickou podporu MiFinity. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR