Jaké jsou důsledky nezaplaceného dluhu po tolika letech a může exekutor vymáhat dluh v zahraničí?

Dobry den, mam par otazek ohledne mensiho dluhu mobilnimu operatorovi, ktery vznikl pred cca 17 az 18 lety. Slo o castku asi 2 000 Kc. Tenkrat mi poslali fakturu na zaplaceni, slo o dluh za hovory na mobilu. Fakturu jsem naivne zalozila stranou. Nikdy mi neposlali zadnou upominku, vubec nic, a ja na to casem uplne zapomela. Uz 16 let ziju v Britanii. Znicehonic me na internetu vyhledal exekutor z CR a chtel abych ho urgentne kontaktovala, coz jsem neudelala, protoze mam nyni strach co by mohlo nasledovat. Vzpomela jsem si na ten stary dluh - je mozne aby po tolika letech me zacal najednou nahanet exekutor? Jine dluhy nikde nemam, alespon tedy o zadnych nevim. Mam proste strach ze me pozadaji o nejakych pul milionu korun ci vic kvuli kdysi nezaplacenym 2 000 Kc. Chtela jsem si vyzadat vypis z centralni evidence dluzniku ale neni to mozne z Britanie (nemam ceskou adresu, ceske telef.cislo na registraci ani platnou ceskou obcanku). Jak zjistim co kde dluzim, a kolik? Vsude kde jsem se chtela na internetu registrovat po me chteli ceskou adresu (nemam), ceske tel. cislo (nemam) a nekde i kopii platne CZ obcanky (nemam), a v nekterych pripadech mi zas chteli mi posilat dokumenty/smlouvy/vypisy postou, coz nelze. A registrace nesmi byt uhrazena platbou ze zahranici (ceskou kartu/ucet take nemam). Zajimalo by me jak moc mohl takovy maly dluh narust, a zda muze exekutor takovy dluh vymahat i v zahranici, konkretne v Britanii? Ja uz delsi dobu nepracuju, jsem doma s detma, a nemam zadny svuj majetek, vsechno je manzelovo. Muze exekutor zabavit majetek manzela? Dluh vznikl davno predtim nez jsme se vubec poznali. A manzel nehodla splacet nejake moje stare dluhy. Exekuce/dluh se nikdy nepromlci? Je na promlceni dluhu a exekuci nejaky zakon? Vim ze mi poradite abych se exekutorovi ozvala, ale to neudelam, protoze by me uz nenechali byt. Jsem z toho znicena. Predem Vam dekuji za odpoved.

Dobry den,

dluh starý 17-18 let je pravděpodobně dávno promlčený a nelze jej vymáhat (pokud doposud vymáhán nebyl). Doporučuji k problému přistoupit čelem a začít vše aktivně řešit (zjistit kolik dlužíte, jestli už nebyl dluh promlčen, atd.).