Můj zaměstnavatel mi strhává peníze kvůli potenciální exekuci. Má na to právo?

Dobrý den, chci se zeptat, při nástupu do práce jsem v dotazníku zaškrtl, že mám exekuce (jelikož jsem si byl vědom nějakých pohledávek, ale žádná z nich nebyla přetavena v exekuci), nicméně zaměstnavatel mi díky tomu strhává část mzdy, kterou mi drží, když by se ozvala exekuce. Mám v plánu žádat o insolvenci, abych se dluhu zbavil. Můj dotaz, ale spočívá v tom, jestli má zaměstnavatel právo mi zabavovat a schovávat část výplaty i bez exekučního příkazu. Popřípadě jak postupovat, aby mi byly peníze vráceny (pokud na to mám vůbec právo). Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud jste zaměstnavateli podal chybné informace o exekucích, které ve skutečnosti nemáte, nesmíte se divit, že zaměstnavatel Vám část mzdy deponuje a vyčkává. Doporučuji zaměstnavatele informovat o svém pochybení a potvrdit, že nemáte žádné exekuce. Zadržená mzda Vám bude následně vyplacena.