Jak odblokovat bankovní účet s exekucí a zkrátit čekání na příkaz exekutora?

Dobrý den, na svém bankovním účtu mám exekuci a musím doplatit 2 000 Kč, aby to banka mohla poslat exekutorovi. Právní moci to nabyde zítra. Chci se zeptat na to, jestli jde expresně odblokovat účet (s tím, že bych měla celou exekuci uhrazenou v bance a jen banka čeká na příkaz exekutora)? Myslím tím, že mi banka bude držet dlužnou částku a čeká jen na potvrzení od exekutora. Jde to udělat i tak, že bych nemusela čekat měsíc až mi banka odblokuje bankovní účet? Děkuji za pomoc ,přeji hezký den.

Dobrý den,

banka blokuje účet na pokyn exekutora a nemůže účet odblokovat do momentu, než k tomu dostane pokyn od exekutora. Pro rychlejší odblokování účtu můžete zkusit apelovat na exekutora.